Loading..
   < >

   Peluş & Post Halı

   Zemin döşemesi ev dekorasyonunun bel kemiklerinden olsa da o döşemeyi hangi ev tekstili ile kullanacağınız da büyük bir önem taşır. Halı ve kilim gibi ilk akla gelen ürünler dışında pelüş ve post halılar da ilgi çekici ürünler arasında.

   Basmaya Doyamazsınız: Pelüş Halı

   Basmaya Doyamazsınız: Pelüş Halı

   Pelüş yün, pamuk, ipek veya keçi kılından yapılan, bir tarafında uzun tüyler bulunan kadife gibi yumuşak ve saten gibi parlak bir kumaştır. Pelüş halı ise bu tür kumaştan yapılan bir halı çeşididir. Pelüş oyuncaklar nasıl sizde sarılma hissi yaratıyorsa pelüş halı da sürekli üstünde yürüme hissi yaratır. Dolayısıyla, yumuşacık olan bu halı modeli muhtemelen en çok vakit geçirdiğiniz ev aksesuarlarından biri olmaya aday. Pelüş halılar tüylerinden dolayı aşırı toz toplama zannı altında kalsa da diğer halılardan daha az hijyenik değildir. Pelüş halı temizliği de sanılandan kolay. Halınızı elektrik süpürgesiyle süpürebilir, yıkanabilir pelüş halı modellerini çamaşır makinesine bile atabilirsiniz. Lekelere anında müdahale ederseniz sorun yaşamazsınız. Pelüş halıyı her dekorasyon tarzına uydurmanız mümkün.

   Doğal Bir Seçenek: Post Halı

   Doğal Bir Seçenek: Post Halı

   Post, tüyü alınmamış durumdaki hayvan derisi anlamına gelir. Post halı hayvan postunun belirli işlemlerden geçirilerek zeminlere serilmeye uygun hale getirildiği bir halı çeşididir. Post halı veya post kilim en eski halı modellerindendir. Makinelerin dokumada kullanılmadığı zamanlarda av hayvanlarının veya ağıl hayvanlarının derilerini, bilhassa şömine önlerinde yaygı olarak kullanmak oldukça popülerdi. Gerçek post halılar hakiki deri ve yünü bir araya getirdiği için ortamın sıcaklığını artırabilir. Yünlü halıların kirli gazları emerek ortamın havasını daha sağlıklı hale getirildiği de düşünülmektedir. Ama gerçek post halılar günümüzde yerini yapay post halı modellerine bırakmıştır. Yapay post halılar hem daha ekonomik hem de daha dekoratiftir.

   Post Halı ve Pelüş Halı Fiyatları, Ölçüleri, Modelleri

   Post Halı ve Pelüş Halı Fiyatları, Ölçüleri, Modelleri

   Hakiki post halı fiyatları oldukça yüksektir ama yapay post halı ve pelüş halı fiyatları daha uygundur. Üstelik bu modellerde çok daha fazla çeşit bulmanız mümkün. Pelüş ve post halılar üretim şekilleri açısından makine halısı, deri halı, şönil dokuma halı, el halısı ve tufting olarak ayrılırken modern halı, dekoratif halı, kaymaz tabanlı halı, deri kaplama halı ve pop art gibi alt türleri bulunur. Ev dekorasyon stilinizi göz önünde bulundurarak bütün bu post ve pelüş halı modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Paspas boyutlarından büyük boyutlara kadar hemen her ölçüde post ve pelüş halı bulmanız mümkün. Mühim olan, onları zemin alanıyla ve diğer ev tekstili ürünleriyle orantılı olarak kullanmak. 

   ₺342,00KDV Dahil
   ₺380,00 KDV Dahil
   %10 İndirim
   %10İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün
   ₺169,00KDV Dahil
   ₺190,00 KDV Dahil
   %11 İndirim
   %11İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün
   ₺336,75KDV Dahil
   ₺449,00 KDV Dahil
   %25 İndirim
   %25İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün
   ₺27,00KDV Dahil
   ₺60,00 KDV Dahil
   ₺27,00KDV Dahil
   ₺60,00 KDV Dahil
   ₺198,00KDV Dahil
   ₺264,00 KDV Dahil
   %25 İndirim
   %25İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün
   ₺292,50KDV Dahil
   ₺390,00 KDV Dahil
   %25 İndirim
   %25İndirim
   Ücretsiz Kargo
   Yeni Ürün
   ₺129,00KDV Dahil
   ₺145,00 KDV Dahil